Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Jak lepiej promować Papieski Kraków

Władze miasta i regionu muszą zadbać o wspólną koncepcję turystyki pielgrzymkowej - powiedział w trakcie konferencji Papieski Kraków, Papieska Małopolska Kazimierz Barczyk, przewodniczący SGiPM, członek rady patronów Centrum Jana Pawła II.

"Dzięki Papieżowi Kraków ma swoje pięć minut na świecie i trzeba to dobrze wykorzystać. W Małopolsce istnieje wiele lokalnych inicjatyw, o których nie wie zagraniczny turysta. (..) Warto także stworzyć ofertę dla naszych sąsiadów, np. szlak dwóch papieży z Krakowa do Bawarii czy szlak węgierski z odniesieniem do św. Kingi i św. Jadwigi, a także zastanowić się nad utworzeniem Europejskiego Szlaku Papieskiego z początkiem i końcem w Krakowie" - mówił Kazimierz Barczyk.

Głos w dyskusji zabrali: Ks. Bp Tadeusz Pieronek, prof. Andrzej Zoll, prof. Antoni Jackowski, prof. Maciej Ostrowski, poseł na Sejm RP Andrzej Gut Mostowy - wiceprzewodniczący Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Grażyna Leja, pełnomocnik prezydenta miasta ds. turystyki, Ewa Filipiak - burmistrz Wadowic i dr Mieczysław Pasowicz.