Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Tytuły wręczone

Kardynał Stanisław Dziwisz i prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień otrzymali wczoraj tytuły Małopolanina Roku 2006 przyznane przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski.

Jerzy Stępień tytuł otrzymał podczas uroczystości, która otwierała XII Ogólnopolski Charytatywny Bal Karnawałowy na Wawelu. Kardynał Stanisław Dziwisz, tytuł odebrał przed balem w krakowskiej kurii metropolitalnej.

Tytuły Człowieka Roku 2006 przyznane przez Federację Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP otrzymali wczoraj także prezydent Lech Kaczyński i kardynał Stanisław Dziwisz. W imieniu prezydenta tytuł odebrała minister Danuta Wawrzynkiewicz.

- Miniony rok był szczególnie ważny dla polskich samorządów, jako że był rokiem wyborów. Szerokie zainteresowanie nimi dowiodło, że Polakom nie obojętnie są sprawy publiczne na podstawowym, lokalnym poziomie. Troska o losy narodu i państwa na co dzień wyraża się przecież najpełniej w pracy na rzecz tej najbliższej, rodzinnej okolicy, którą nazywamy małą ojczyzną - napisał prezydent w liście do zgromadzonych, który odczytała minister Wawrzynkiewicz. Prezydent Kaczyński otrzymał tytuł "w uznaniu zasług dla naprawy Rzeczypospolitej, przywracania pamięci o bohaterach walki o wolność obywatela i suwerenność państwa".

Wsyzscy wyróżnieni, zgodnie z tradycją, oprócz dyplomów otrzymali swoje karykatury wykonane przez Ewę Barańską-Jamrozik.