Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Czekamy na zgłoszenia w Konkursie!

Szanowni Państwo
Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie,
Przewodniczący Rad i Radni Małopolski

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski wspólnie z Telewizją Polską S.A. w Krakowie organizuje II Konkurs Małopolskich Potraw i Wyrobów Regionalnych w formie Plebiscytu telewidzów pod nazwą "Telewizja od Kuchni" w trakcie "Dnia Otwartego Telewizji Polskiej S.A. 14 września 2008".

Od powstania w 1991 r. celem Stowarzyszenia jest umacnianie kulturalnych i gospodarczych więzi wśród mieszkańców regionu, a także promocja Małopolski zarówno w kraju, jak i zagranicą. Kultura kulinarna regionu jest istotnym elementem naszego życia społecznego, to ta część naszego dziedzictwa, której każdy może spróbować i której każdy może być zarówno konsumentem, jak i twórcą. Kuchnia regionalna to ważny element kultury regionalnej, a jej poziom to wskaźnik rozwoju społeczeństwa, symbol stopnia cywilizacji i kultury całego społeczeństwa.

Oprócz zabytków małopolskie specjały kulinarne stanowią o wielkim potencjale turystycznym naszego regionu, a także są przez turystów z całego świata mocno pamiętane.

Wspólnie z Dyrektorem - Redaktorem Naczelnym TVP Kraków Witoldem Gadowskim do udziału w Konkursie zapraszamy Gminy Województwa Małopolskiego reprezentowane przez: Koła Gospodyń Wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne, stowarzyszenia i inne organizacje prezentujące swoje wyroby podczas kiermaszu w ramach organizowanego przez Oddział Terenowy TVP SA w Krakowie "Dnia otwartego Telewizji Polskiej SA" w dniu 14 września br.

Wszystkim uczestnikom konkursu TVP w Krakowie udostępni bezpłatnie stoisko wystawiennicze na terenie otwartym wokół siedziby Telewizji w trakcie "Dnia Otwartego TVP": zadaszenie (namiot ogrodowy bez ścian bocznych) 3 x 3 m, obok wolna powierzchnia 3 x 3 m. Wystrój stoiska należy do Wystawcy.

Konkurs Małopolskich Potraw i Wyrobów Regionalnych zmierza do uhonorowania tych środowisk lokalnych, które przedstawią najlepsze propozycje rozwoju i popularyzacji kuchni regionalnej. Z kolei poprzez kwartalnik SGiPM "Wspólnota Małopolska", Portal Internetowy www.nowamalopolska.pl oraz TVP Kraków chcemy promować potrawy charakterystyczne dla historycznej Małopolski.

W ubiegłym roku w Konkursie uczestniczyło 30 Gmin, Kół Gospodyń Wiejskich i organizacji przy udziale 5 tysięcy mieszkańców Krakowa i Małopolski.

W załączeniu przesyłam Regulamin Konkursu i formularz zgłoszeniowy.

Z poważaniem

Kazimierz Barczyk
Przewodniczący Stowarzyszenia
Gmin i Powiatów Małopolski

**********

Regulamin Konkursu

Formularz zgłoszeniowy