Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Małopolska gości dzieci zza wschodniej granicy

Po raz piętnasty w ramach organizowanej przez SGiPM akcji "Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu" dzieci mieszkające za wschodnią granicą Polski mają okazję zwiedzić i poznać Małopolskę. W krakowskim magistracie odbyło się oficjalne powitanie gości z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Rosji.
 
Każdego roku w lecie, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski (SGiPM) organizuje wakacyjny wypoczynek dla polskich dzieci ze Wschodu. W tym roku do Krakowa przyjechało 127 młodych Polaków. W uroczystym powitaniu, które odbyło się w poniedziałek w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa udział wzięli m.in członek Zarządu Jacek Krupa, przewodniczący Sejmiku Kazimierz Barczyk, który pełni również funkcję przewodniczącego SGiPM oraz przewodniczący Komisji ds. Współpracy z Polakami i Polonią za Granicą - radny Marek Lasota.

- W tym roku obchodzimy jubileusz 15-lecia akcji "Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu". W tym czasie Małopolskę odwiedziło ponad 1500 polskich dzieci mieszkających poza granicami kraju - mówił podczas uroczystości przewodniczący Sejmiku Kazimierz Barczyk.

Już po raz piętnasty w ramach akcji najuboższe dzieci z polskich rodzin mają nie tylko okazję wyjechać na wakacje do Polski, ale również poznać polską historię i tradycje.

- Wizyta w Krakowie i Małopolsce jest niezwykłą okazją do poznania korzeni i dziedzictwa waszych przodków. Życzę Wam, aby pobyt w naszym regionie był pełen wrażeń, uśmiechu i dobrych wspomnień - mówił podczas powitania Jacek Krupa, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Patronat honorowy nad akcją objął Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego, które współfinansuje przedsięwzięcie, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Przewodniczący Rady Miasta Bogusław Kośmider, Przewodniczący SGiPM Kazimierz Barczyk, oraz Metropolita Krakowski - Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.

za UMWM

**********

TVP Kraków, Tematy Dnia >>>

Relacja w Kronice TVP Kraków >>>

**********

Informacja na oficjalnej stronie internetowej poświęconej zagranicznym kontaktom Krakowa oraz współpracy z Polonią - "Kraków Otwarty na Świat" >>>

**********