Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Podarujmy Lato Dzieciom ze Wschodu

Już po raz czternasty Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski zorganizowało akcję "Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu". W krakowskim magistracie odbyło się powitanie polskich uczniów z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Rosji.

Młodych Polaków witali przewodniczący SGiPM oraz Sejmiku Województwa Małopolskiego Kazimierz Barczyk, członek zarządu województwa Jacek Krupa, przewodniczący Komisji ds. Współpracy z Polakami i Polonią za Granicą SWM Marek Lasota, przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider, pełnomocnik prezydenta Krakowa Anna Okońska-Walkowicz oraz biskup pomocniczy diecezji krakowskiej Grzegorz Ryś.

- Czerpcie pełnymi garściami z historii i architektury Krakowa. Przyjeżdżajcie tu na wakacje i na studia - zachęcał przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego. Kraków to przecież najwspanialsze miasto Polski i Europy - podsumował.

Wśród darczyńców akcji znajduje się województwo małopolskie. W imieniu naszego regionu dzieci powitał członek zarządu województwa Jacek Krupa. -  Życzę Wam miłego wypoczynku i dobrej pogody podczas odkrywania Małopolski - powiedział marszałek Krupa.

W ramach akcji "Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu" w tym roku do Krakowa przyjechało 140 dzieci, a od czasu zapoczątkowania akcji odwiedziło nas już 1500 młodych Polaków.

W trakcie pobytu w Małopolsce dzieci odwiedzą Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, a także Park Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie, ogród zoologiczny oraz Park Wodny.

Jak co roku patronat honorowy nad akcją roztoczył Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezydent Miasta Krakowa, Przewodniczący SGiPM, oraz metropolici krakowski i lwowski.

za UMWM

**********

Relacja na krakow.pl >>>

Relacja w Dzienniku Polskim >>>

Relacja w TVP Kraków >>>

Relacja w Gazecie Wyborczej >>>

Relacja na stronie Samorządu Województwa Małopolskiego >>>

Relacja na stronie onet.pl >>>

Facebook >>>

Relacja na ddv.pl >>>