Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Z Nowym Rokiem dla dzieci

KOMUNIKAT po XII Małopolskim Balu Sylwestrowym w Pałacu Wielopolskich

Tradycyjnie w salach Pałacu Wielopolskich odbył się XII Małopolski Bal Sylwestrowy na powitanie Nowego Roku, zorganizowany przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski.

Bal był szampańską zabawą i prestiżowym spotkaniem, w którym uczestniczyło ok. 100 osób. Nowy 2007 Rok w Krakowskim Magistracie powitali przedstawiciele samorządu, nauki, kultury i życia gospodarczego.

W trakcie Balu wystąpił z minirecitalem Leszek Wójtowicz bard "Piwnicy pod Baranami", który następnie poprowadził aukcję charytatywną.

1. Serigrafie prof. Jerzego Nowosielskiego dar Fundacji Nowosielskiego wylicytowali:
- Andrzej Jakubik za kwotę 4.000 zł oraz
- Barbara Juszczyk za kwotę 4.000 zł
2. Utwory Sławomira Mrożka podarowane przez Autora wraz autografem, wylicytowali:
- Gerard Mikołajczyk za kwotę 800 zł oraz
- Bogdan Waga za kwotę 450 zł.
3. Obraz olejny Kazimierza Wilka dar pani Karoliny Witek wylicytował Mariusz Wójcik za kwotę 1.000 zł.
4. Dary przewodniczącego SGiPM Kazimierza Barczyka
- "SEMPER FIDELIS. Obrona Lwowa w obrazach współczesnych" wylicytował Kazimierz Rabsztyn za kwotę 1.000 zł
- "Klejnoty Stołecznego Miasta Krakowa albo kościoły i co w nich jest widzenia godnego i znacznego, przez Piotra Hiacynta Pruszcza krótko opisane" (Kraków, 1861 r.) wylicytował Łukasz Gibała za kwotę 1.500 zł.

Dochód z aukcji w kwocie 12.750 zł zostanie przeznaczony na organizację VIII edycji Akcji "Podarujmy Dzieciom Lato - Kraków 2007". Po raz ósmy w ramach Akcji tradycyjnie ugościmy latem w Krakowie grupę około 100 dzieci polskich ze Wschodu - z Ukrainy, Białorusi, Królewca i Bukowiny Rumuńskiej.

W trakcie Balu odbyła się również tradycyjna kwesta ks. Jana Majewskiego z Królewca, z której dochód w wysokości 3.250 zł przekazany został polskiej parafii w Królewcu na działalność charytatywną.

Bartosz Lipszyc
Wicedyrektor SGiPM

Kraków, 1 stycznia 2007 r.