Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Zmiany klimatyczne - nowe prawo UE

Szanowny Panie Przewodniczący, Drogi Kaziu,
z największą satysfakcją i uznaniem przeczytałem wypracowane Stanowisko Stowarzyszenia w związku z COP 26 w Glasgow. Gratuluję Ci i wszystkim Twoim współpracownikom, cieszę się, że wszędzie gdzie jesteś i działasz zostawiasz tak pozytywne ślady swojej aktywności.

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam

prof. Jerzy Buzek
Poseł do Parlamentu Europejskiego
b. Prezes Rady Ministrów
b. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego

---------------------------------------------------------------------------

Szanowny Panie Przewodniczący,
bardzo dziękuje za przesłanie wartościowego dokumentu. Zgadzam się zarówno z tezami jak i wnioskami. Postaram się o rozpropagowanie stanowiska.

Pozdrawiam.

prof. Zygmunt Frankiewicz
Senator RP
b. Prezydent Gliwic
b. Prezes Miast Polskich

 

**********

Stanowisko SGiPM oraz FRZGiP RP w sprawie realizacji sprawiedliwej transformacji polskiej energetyki oraz radykalnego zwiększania udziału energii ze źródeł odnawialnych.

Prawie 15 lat temu Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP zorganizowała w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa Ogólnopolską Konferencję „ZMIANY KLIMATYCZNE - NOWE PRAWO UE”, na której przyjęto stanowisko, w którym postulowaliśmy, aby transformacja energetyczna "powinna także uwzględniać stopień rozwoju i strukturę energetyczną poszczególnych państw Unii Europejskiej, tak aby mogły podołać nowym wyzwaniom, bez ryzyka zapaści gospodarczej i wywołania kryzysu społecznego."

więcej >>>

 

**********

**********