Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Budujemy chodniki i ścieżki rowerowe

24 września odbyło się rozstrzygnięcie szóstej edycji konkursu "Bezpieczne drogi w Małopolsce. Budujemy chodniki i ścieżki rowerowe". Galę prowadził przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego i Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski Kazimierz Barczyk.

- Dzisiaj honorujemy gminy i powiaty, które w szczególny sposób dbają o bezpieczeństwo swoich mieszkańców budując chodniki i ścieżki rowerowe. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy tego kroku - mówił przewodniczący Barczyk.

W tym roku "Platynową Płytę Chodnikową" otrzymała gmina Łużna i powiat bocheński, "Złota Płyta Chodnikowa" trafiła do gminy Biskupice i powiatu myślenickiego, a "Srebrna Płyta Chodnikowa" do gminy Spytkowice i powiatu chrzanowskiego. Nagrodzone zostały również Samorządy Przyjazne Rowerzystom 2012. Tytuły otrzymały gmina Sułoszowa i powiat tarnowski. Nagrody odebrali wójtowie, starostowie i przewodniczący rad gmin i powiatów.

- Od tego roku nasz konkurs otrzymuje imię Grzegorza Stecha. Przez dwanaście lat był on dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich i rozwijał infrastrukturę naszego województwa. Był człowiekiem bardzo przychylnym naszemu konkursowi, często gościł na naszych galach, a przede wszystkim wiedział wszystko o drogach Małopolski - wspominał Kazimierz Barczyk.

**********