Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Najpopularniejsi wójtowie i burmistrzowie wybrani

Dzięki nim zmienia się otaczająca nas rzeczywistość. Potrafią działać na rzecz mieszkańców i starają się rozwiązywać ich problemy. Wójtowie i burmistrzowie małopolscy. Czytelnicy Gazety Krakowskiej oddali ponad 43 tysiące głosów, aby wybrać tych, którzy - ich zdaniem - byli najlepsi w 2014 r.

Na uroczystej gali w Teatrze im. Juliusza Słowackiego uhonorowani zostali laureaci. "Gazeta Krakowska" wspólnie ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Małopolski już po raz 15. organizowała plebiscyt na najpopularniejszego wójta. Liderów wśród burmistrzów wyłaniani byli po raz piąty.

Najpopularniejsi wójtowie otrzymali specjalne kapelusze Wincentego Witosa - legendarnego gospodarza wioski Wierzchosławice i trzykrotnego premiera Polski. Najpopularniejsi burmistrzowie odebrali honorowe insygnia.

Wyróżniający laureatów Kazimierz Barczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, mówił, że to święto samorządu i w pewnym sensie prawybory.

Prawdziwym "weteranem" plebiscytu jest Marian Zalewski, wójt gminy Szczurowa, który odebrał wczoraj czternasty kapelusz Witosa. - Najważniejsze, by mała ojczyzna była przyjazna ludziom i zmieniała się na lepsze - zdradza tajemnice sukcesu wójt Szczurowej.

Najpopularniejsi burmistrzowie:
- Dariusz Reśko, Krynica-Zdrój
- Zbigniew Mączka, Radłów
- Stanisław Początek, Dąbrowa Tarnowska
- Wacław Ligęza, Bobowa
- Artur Kozioł, Wieliczka

 Najpopularniejsi wójtowie:
- Marek Jamborski, Kocmyrzów-Luborzyca
- Tadeusz Wójtowicz, Wielka Wieś
- Marcin Kiwior, Skrzyszów
- Marian Zalewski, Szczurowa
- Antoni Karlak, Jabłonka
- Leszek Skowron, Korzenna
- Lesław Blacha, Gołcza
- Jan Kulig, Łapanów
- Janusz Kwaśniak, Borzęcin
- Jan Wacławski, Stryszów

więcej informacji, zdjęcia >>>