Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Najpopularniejsi wójtowie i burmistrzowie Małopolski

- Dzisiejszy dzień jest małopolskim świętem samorządowym. W końcu, parafrazując słowa z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego burmistrz i wójt potęgą są i basta - mówił Kazimierz Barczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, podczas gali rozdania nagród w plebiscycie Najpopularniejszy Wójt i Burmistrz Małopolski 2019, która odbyła się dzisiaj w Hotelu Rubinstein w Krakowie.

Nagrody powędrowały do 10 wójtów i 5 burmistrzów, którzy otrzymali najwięcej głosów od naszych Czytelników Gazety Krakowskiej.

- To dla mnie duże wyróżnienie i zaszczyt, gdyż wójtem jestem dopiero od roku. Nagroda mobilizuje mnie do dalszej pracy na rzecz mojej społeczności - podkreślił Tomasz Gwizdała, gospodarz gminy Jerzmanowice-Przeginia, który w kategorii Wójt zdobył najwięcej, aż 1996 głosów.

Wśród burmistrzów największą popularnością cieszył się Artur Kozioł, włodarz Wieliczki. - Bez nas nie da się skutecznie zarządzać krajem - podkreślił laureat plebiscytu.

Kapelusze Witosowe oraz honorowe insygnia wręczyli burmistrzom i wójtom Małgorzata Cetera-Bulka, prezes oddziału Polska Press w Krakowie (wydawcy naszej gazety), Piotr Rąpalski, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Krakowskiej" i Kazimierz Barczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, instytucji, która objęła honorowy patronat nad akcją Najpopularniejszy Wójt i Burmistrz Małopolski 2019.

Laureaci w kategorii Najpopularniejszy Wójt Roku Małopolski 2019:

Tomasz Gwizdała, wójt gminy Jerzmanowice - Przeginia
Marek Jamborski, wójt gminy Kocmyrzów-Luborzyca
Mariusz Krystian, wójt gminy Spytkowice (powiat wadowicki)
Antoni Karlak, wójt gminy Jabłonka
Leszek Skowron, wójt gminy Korzenna
Szymon Łytek, wójt gminy Czernichów
Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisia Góra
Marcin Kiwior, wójt gminy Skrzyszów
Andrzej Mróz, wójt gminy Wierzchosławice
Szymon Duman, wójt gminy Stryszów

Laureaci w kategorii Najpopularniejszy Burmistrz Roku Małopolski 2019:

Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki
Jarosław Szlachetka, burmistrz miasta i gminy Myślenice
Tomasz Suś, burmistrz gminy i miasta Dobczyce
Andrzej Saternus, burmistrz Chełmka
Andrzej Malczewski, burmistrz Jordanowa

za: Gazeta Krakowska