Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Wręczenie Tytułów Małopolanin Roku 2023 i Człowiek Roku 2023

25 marca w Auli Collegium Novum UJ miała miejsce uroczystość wręczenia Tytułów Małopolanin Roku 2023 i Człowiek Roku 2023.

Kapituła Tytułu Małopolanin Roku pod przewodnictwem Kazimierza Barczyka - Przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski przyznała Tytuły Małopolanin Roku 2023 Krzysztofowi Witkowskiemu oraz Sobiesławowi Zasadzie.

Krzysztof Witkowski jest prezesem jednej z największych firm w Małopolsce BRUK-BET, współzałożycielem i sponsorem Klubu Sportowego Bruk-Bet Termalica Nieciecza, twórcą nowatorskich produktów i procesów produkcji, a także mecenasem nauki, kultury, sportu i licznych przedsięwzięć charytatywnych.

Sobiesław Zasada to założyciel Grupy Zasada, jednej z większych grup kapitałowych w Polsce, zwycięzca 148 rajdów i zdobywca 5 złotych medali za wybitne osiągnięcia sportowe, pionier polskiego automobilizmu na świecie oraz mecenas, nauki, kultury, sportu i licznych przedsięwzięć charytatywnych.

Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP uchwałami z 6 lutego br. przyznała Tytuły Człowieka Roku 2023 Andrzejowi Poczobutowi oraz prof. Adamowi Strzemboszowi.

Andrzejowi Poczobutowi jako wyraz solidarności i najwyższego uznania dla heroicznej postawy, walki z dyktaturą o godność, wolność i demokrację na Białorusi.

Prof. Adamowi Strzemboszowi jako wyraz uznania i podziękowanie za wkład w budowanie państwa prawa i tworzenie podstaw ustrojowych demokratycznej Polski.

**********

Reportaż filmowy z uroczystości:

https://youtu.be/sGiTExHJAKc

Zdjęcia


fotografii: 10, na stronach: 1