Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Wybierz najpopularniejszego wójta i burmistrza

- Dobry wójt lub burmistrz, dziś, gdy samorządy odpowiadają na swoim terenie praktycznie za wszystko, gdy na zadania można pozyskać spore fundusze z Unii, jest na wagę złota - mówi Kazimierz Barczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, które razem z Gazetą Krakowską po raz 12. zaprasza Czytelników do wyboru najlepszych gospodarzy małopolskich gmin.

Czy Państwa wójt lub burmistrz spełnia Wasze oczekiwania? Czy zasłużył na tytuł, realizując się jak najlepiej w pracy na rzecz mieszkańców gminy lub miasta i ma nieposzlakowaną opinię? Bo oczywiście chodzi nam o tę dobrą popularność, a nie taką jaką zorganizował sobie np. wójt Skarbmierza w Opolskiem, bijąc monety ze swoim wizerunkiem. Mamy nadzieję, że w dobie kryzysu gospodarczego wójtów lub burmistrzów, którzy trwoniliby w ten sposób kasę podatników, w Małopolsce nie ma.

Czekamy na Waszych kandydatów! W tym roku plebiscyt zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. Najpierw czekamy na zgłoszenia kandydatów, a dopiero potem, w II etapie, odbędzie się głosowanie na "Najpopularniejszego Wójta Małopolski 2011" i "Najpopularniejszego Burmistrza Małopolski 2011".

Kupony do zgłaszania kandydatów będą się ukazywać do 1 października, a czekamy na nie - uwaga! - wyłącznie do 5 października.

Kandydatów można zgłaszać nie tylko na kuponach - przesyłając je pod adresem "Gazeta Krakowska", al. Pokoju 3,31-548 Kraków, z dopiskiem "Wójt 2011" lub "Burmistrz 2011", ale także e-mailem, adres: plebiscyt@gk.pl, faxem pod nr. 12 6 888109 lub telefonicznie -12 688 83 01, też do 5.10.

Dobrze byłoby, gdyby kandydatura miała choć krótkie uzasadnienie.

6 października Kolegium Redakcyjne zatwierdzi ostateczną listę kandydatów - opublikujemy ją 7 października na łamach "Krakowskiej" i na stronie www.krakow.naszemiasto.pl. I od tego dnia do 8 listopada rusza II etap - głosowanie na kuponach drukowanych od 7 do 29 października lub poprzez SMS od 7.10. do 8 listopada (regulamin na www.krakow.naszemiasto.pl).

Laureatami plebiscytu zostanie dziesięciu wójtów i pięciu burmistrzów, którzy otrzymają najwięcej głosów.

Teresa Brandys
Gazeta Krakowska

Regulamin XII Plebiscytu "Najpopularniejszy wójt i burmistrz Małopolski 2011" >>>