Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Plebiscyt na "Najpopularniejszego Wójta i Burmistrza Małopolski"

Rozpoczęła się 16. edycja współorganizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski plebiscytu na "Najpopularniejszego Wójta i Burmistrza Małopolski".

W pierwszym etapie, do 20 pażdziernika, Czytelnicy "Gazety Krakowskiej" mogą zgłaszać swoich kandydatów.

Laureatami plebiscytu zostanie 10 wójtów i 5 burmistrzów, którzy dostaną największą liczbę głosów w drugim etapie konkursu.

Zwycięzcy dostaną dyplomy i symboliczne nagrody. Wójtom zostaną wręczone Witosowe Kapelusze, a burmistrzowie otrzymają honorowe insygnia władzy.

Nagrody rozdane zostaną podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie grudnia. Lista laureatów zostanie też opublikowana na łamach "Gazety Krakowskiej".

Kandydatów można zgłaszać na dwa sposoby - w obu trzeba podać imię i nazwisko wójta lub burmistrza oraz miejsce sprawowania urzędu. Zgłoszenia można przesyłać na adres e-mailowy: wojtiburmistrz @gk.pl, lub pocztą tradycyjną, na adres naszej redakcji: al. Pokoju 3, 31-548 Kraków. Na kopercie należy zamieścić dopisek "Najpopularniejszy Wójt Małopolski 2015" lub "Najpopularniejszy Burmistrz Małopolski 2015".

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 października. Potem lista kandydatów zostanie opublikowana na stronach internetowych: www.gazetakrakowska.pl a także naszemiasto.pl i na łamach GK. Po zgromadzeniu wszystkich zgłoszeń rozpocznie się drugi etap konkursu.

Od 23 października do 6 listopada będzie można oddawać głosy na swoich faworytów. Głosować będzie można na za pośrednictwem kuponów i SMS-ów. Na zwycięzców plebiscytu czekają nie tylko dyplomy i nagrody, ale przede wszystkim prestiż i radość z uznania przez mieszkańców ich gmin - bo to przecież oni będą głosować na swoich samorządowców.

Partnerem plebiscytu jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolskich. - Plebiscyt to ważne święto samorządowców, okazja do ich wyróżnienia i uhonorowania, do powiedzenia im "dziękuję" za pracę, jaką wykonują na rzecz swoich gmin. Taki konkurs udaje się przeprowadzić tylko w Małopolsce. Cieszę się, że już od 16 lat realizujemy go wspólnie z "Gazetą Krakowską" - komentuje Kazimierz Barczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski.

Regulamin Konkursu, plik pdf >>>