Podarujmy Lato Dzieciom

Powitanie uczestników akcji "Podarujmy Lato Dzieciom ze Wschodu"

W piątek, 7 lipca, w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbyło się uroczyste powitanie uczestników tegorocznej akcji "Podarujmy Lato Dzieciom ze Wschodu" organizowanej przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski.

szczegóły

XXI edycja akcji Podarujmy Lato Dzieciom ze Wschodu

Tradycyjnie każdego roku Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski organizuje wakacyjny wypoczynek dla dzieci polskich ze Wschodu. W tym roku już po raz dwudziesty pierwszy w dniach 1-10 lipca 2023 roku gościmy w Krakowie 88 młodych ludzi z Ukrainy wraz z opiekunami. Dotychczas w naszej Akcji łącznie wzięło udział ponad 2400 osób.

szczegóły

XX Akcja Podarujmy Lato Dzieciom ze Wschodu

Tradycyjnie każdego roku SGiPM organizuje wakacyjny wypoczynek dla dzieci polskich ze Wschodu. W tym roku już po raz dwudziesty gościmy w Krakowie ponad 130 młodych Polaków z opiekunami z Ukrainy, Białorusi, Rumunii, Mołdawii i Rosji,

szczegóły

Podarujmy książki polskim bibliotekom na Wschodzie

Kazimierz Barczyk przewodniczący SGiPM oraz wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego apeluje do krakowskich i małopolskich rodzin, wspólnot parafialnych, firm i instytucji o podarowanie książek klasyki literatury pięknej i podręczników do nauki języka polskiego dla obcokrajowców.

szczegóły

Uroczyste powitanie dzieci w Krakowie

Jak każdego roku, tradycyjnie już SGiPM organizuje wypoczynek dla dzieci i młodzieży ze Wschodu. W czwartek, 5 lipca, w Sali Obrad RMK odbyło się uroczyste powitanie dzieci w Krakowie.

szczegóły

Piękna nasza Polska cała

W ramach XIX edycji Akcji Podarujmy Lato Dzieciom ze Wschodu - Kraków 2018, zorganizowany został konkurs "Piękna nasza Polska cała". Laureatami zostały dzieci z Ukrainy, Białorusi, Nadniestrza, Mołdawii i Rosji.

szczegóły

Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu

140 młodych Polaków z Białorusi, Ukrainy, Rosji, Litwy i Mołdawii przyjechało do Krakowa w ramach 18 już akcji SGiPM "Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu". Będą przez tydzień poznawać polską tradycję i kulturę, zwiedzać zabytki i atrakcje Małopolski.

szczegóły

Wyniki konkursu "Piękna nasza Polska cała"

Rozstrzygnięty został zorganizowany przez SGiPM konkurs prac plastycznych dla dzieci pn. Piękna nasza Polska cała, będący częścią przygotowań do tegorocznej XVIII edycji Akcji "Podarujmy Lato Dzieciom ze Wschodu - Kraków 2017".

szczegóły

170 dzieci ze Wschodu przyjechało do Krakowa

170 dzieci z Białorusi, Ukrainy, Litwy i Rosji przyjechało na wakacyjny wypoczynek do Krakowa w związku z organizowana przez SGiPM 17. już edycją akcji Podarujmy Lato Dzieciom ze Wschodu. Dzięki niej odwiedziło Małopolskę już ponad 1,8 tys. młodych Polaków.

szczegóły

Kolejne lato dla dzieci ze Wschodu

Jak każdego roku, SGiPM zorganizowało wypoczynek dla dzieci i młodzieży ze Wschodu. W Sali Obrad RMK odbyło się uroczyste powitanie dzieci. W tym roku już po raz szesnasty Kraków gości 130 młodych Polaków.

szczegóły

Małopolska gości dzieci zza wschodniej granicy

Po raz piętnasty w ramach organizowanej przez SGiPM akcji "Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu" dzieci mieszkające za wschodnią granicą Polski mają okazję zwiedzić i poznać Małopolskę.

szczegóły

Podarujmy Lato Dzieciom ze Wschodu

Już po raz czternasty SGiPM zorganizowało akcję "Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu". W krakowskim magistracie odbyło się powitanie polskich uczniów z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Rosji. W tym roku do Krakowa przyjechało 140 dzieci.

szczegóły

XIII edycja Akcji Podarujmy Lato Dzieciom

Tradycyjnie każdego roku w lecie Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski organizuje wakacyjny wypoczynek dla dzieci polskich ze Wschodu. W tym roku już po raz trzynasty gościmy w Krakowie ponad 120 młodych Polaków z opiekunami z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Królewca.

szczegóły

Podarujmy Lato Dzieciom ze Wschodu

Każdego roku w lecie, SGiPM organizuje wakacyjny wypoczynek dla dzieci polskich ze Wschodu. W tym roku już po raz dwunasty gościmy w Krakowie ponad 125 młodych Polaków z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Królewca.

szczegóły

Są kolejne pieniądze na akcję Podarujmy Dzieciom Lato

Goście Małopolskiego Balu Sylwestrowego organizowanego w Pałacu Wielopolskich zgodnie z tradycją połączyli przyjemne z pożytecznym. W czasie noworocznej aukcji zebrali ponad 6 tysięcy złotych na organizację kolejnej, 12 już akcji Podarujmy Dzieciom Lato.

szczegóły

Podarujmy Lato Dzieciom ze Wschodu

Tradycyjnie każdego roku w lecie Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski organizuje wakacyjny wypoczynk dla dzieci polskich ze Wschodu. W tym roku już po raz jedenasty gościmy w Krakowie prawie 100 młodych Polaków z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Królewca.

szczegóły

Są kolejne pieniądze na pomoc dzieciom ze Wschodu

Za 4 tysiące złotych sprzedana została praca Jerzego Nowosielskiego podczas aukcji charytatywnej przeprowadzonej w trakcie zorganizowanego przez SGiPM XV Charytatywnego Balu Sylwestrowego w Pałacu Wielopolskich. W sumie na wakacje dla dzieci ze Wschodu zebrano 11200 zł.

szczegóły

Dzieci ze Wschodu znowu na wakacjach w Polsce

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski po raz dziesiąty zorganizowało wakacyjny wypoczynek dla dzieci Polonii w ramach akcji "Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu". Do Krakowa przyjechało ponad 120 dzieci z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Królewca. W Sali Obrad Stołecznego Miasta Krakowa młodzież powitali przedstawiciele miasta, województwa i Senatu oraz Kurii Arcybiskupiej.

szczegóły

Są kolejne pieniądze dla dzieci ze Wschodu!

21 lutego na Wawelu odbył się XIV Bal Charytatywny, w trakcie którego nastąpiło uroczyste wręczenie Tytułów Człowieka Roku 2008 i Małopolanina Roku 2008. Całkowity dochód z przeprowadzonej podczas Balu kwesty w kwocie 17.000 zł wspomoże akcję "Podarujmy Lato Dzieciom ze Wschodu".

szczegóły

Dzieci ze Wschodu są już na wakacjach w Krakowie

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, już po raz ósmy organizuje wakacyjny wypoczynek dla grupy dzieci ze Wschodu, w ramach akcji "Podarujmy dzieciom lato - Kraków 2008". Gości w tym roku 110 dzieci z Ukrainy, Białorusi i Królewca.

szczegóły
informacji: 24, na stronach: 2