Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Apel

Apel SGiPM: bądźmy solidarni z Ukrainą

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski apeluje do samorządów i mieszkaćców Krakowa i Małopolski do udziału we wspólnej akcji SOLIDARNI Z UKRAINĄ.

1. W związku z epidemią grypy na Ukrainie Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski apeluje do wszystkich jednostek samorządu terytorialnego o zorganizowanie pomocy (np. w postaci zbiórek obywatelskich) i przekazanie jej służbie zdrowia swoich miast partnerskich na Ukrainie. Wiele z nich to z historyczne skupiska Polaków, np.: Kamieniec Podolski, Gródek Jagielloński, Złoczów, Źółkiew, Bar, Tarnopol, Drohobycz.

2. Mieszkańców Krakowa i Małopolski Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski zaprasza do udziału w zbiórce obywatelskiej, której celem jest zebranie lekarstw, maseczek, szczepionek na grypę. Zebrane leki przekażemy kierowanej przez Panią Emilię Chmielową Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie, której nasze Stowarzyszenie udziela charytatywnej pomocy od prawie 20 lat organizując kolonie dla polskich dzieci, wysyłając książki i tworząc polskie biblioteki.

Zwracamy sie do wszystkich, do których dotrze ten apel, aby nie pozostali na niego obojętni i włączyli się do akcji pomocy Ukrainie w walce z szalejącą grypą.

Lekarstwa zbieramy do piątku (6 listopada br.) w siedzibie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski przy ul. Grodzkiej 15/2 w Krakowie, w godz. 10.00 - 17.00.

Kazimierz Barczyk
Przewodniczący Stowarzyszenia
Gmin i Powiatów Małopolski

Kraków, 2 listopada 2009 r.